(UWAGA! W 2022 zrealizowano już wszystkie zaplanowane spotkania. Zachęcamy do głosowania nad kontynuacją w Budżecie Obywatelskim)

Zapraszamy na cykliczne aktywności sportowe finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego #wGdyni.

Taniec Towarzyski jest niezwykłą formą ruchu, będącą połączeniem sportu ze sztuką. Sprawność fizyczna i dobra kondycja staje tu do pary z grą aktorską i wyrazem artystycznym. Taniec towarzyski to dwa style taneczne: mający swoje źródło w tańcach salonowych- standardowy (walc angielski, walc wiedeńśki, tango, foxtrot, quickstep) oraz latynoamerykański- powstały z połączenia tańców latynoskich z podstawami baletu (samba, cha cha, rumba, passo doble, jive). Przez niektórych traktowany jako wymagający sport turniejowy, przez innych- hobbystycznie i rozrywkowo. To bardzo efektowna forma ruchu, która może stać się sposobem na wyrażenie siebie i oderwanie od rzeczywistości, a co za tym idzie- świetnym sposobem na odpoczynek!

Trener koordynator

Maciej Drankowski. Zakochał się w tańcu w wieku 14 lat, po obejrzeniu kultowego filmu „Dirty Dancing”, co skłoniło go do zapisania się na wakacyjny kurs tańca. Potem jednak nie kontynuował nauki. W wieku 19 lat wrócił do treningów, i to na dobre. Taniec stał się całym Jego światem. Godzinami oglądał zagraniczne turnieje, w których brali udział dzisiejsi mistrzowie świata. Samodzielnie analizował i uczył się choreografii oraz techniki. Szkolił się u wielu mistrzowskich par w Polsce i za granicą. Wziął udział w niezliczonej ilości pokazów tanecznych i turniejów. W 2013 roku zdobył tytuł Mistrza Polski, który rok później obronił. Na Mistrzostwach świata w zdobył 20 miejsce. Taniec tak bardzo nim zawładnął, że Maciej postanowił związać swoje życie z tą dziedziną sportu również zawodowo.

            Od lat prowadzi własne Studio Tańca Towarzyskiego Tango Gdynia- jedno z nielicznych, specjalizujące się w szkoleniu w sportowym tańcu towarzyskim par dorosłych. Wychował pod swoimi skrzydłami wielu finalistów i półfinalistów turnieju Grand Prix jak również Mistrzów i vice Mistrzów Polski. Jego uczniowie twierdzą, że jest najlepszym i najbardziej cierpliwym trenerem, zaangażowanym w rozwój swoich par, będąc jednocześnie nauczycielem i opiekunem mentalnym.